RT0805FRE0756RL datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    RT0805FRE0756RL
  • Описание
    YAGEO Corporation RT0805FRE0756RL Case: 0805 (2012 metric) Composition: Thin Film Features: - Height: 0.020" (0.50mm) ID_COMPONENTS: 3034956 Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) No.: RoHS Compliant Package / Case: 0805 (2012 Metric) Power (watts): 0.125W, 1/8W Power Rating: 125mW Resistance: 56ohm Resistance (ohms): 56 Resistance In Ohms: 56.0 Resistance Tolerance: ?‚?± 1% Resistor Case Style: 0805 Resistor Element Material: Thin Film Series: RT Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: ?±50ppm/?°C Tolerance: ?±1% Voltage Rating: 150V